Vakarų Refonda utilizuos „Lisco Gloria“

Vakarų Refonda utilizuos „Lisco Gloria“

AB „Vakarų laivų gamykla“ (VLG) dukterinė įmonė UAB „Vakarų Refonda“, konkurso būdu įsigijusi sudegusį ro-ro keleivinį keltą iš Danijos laivybos koncerno „DFDS“, laivą per artimiausius 6 mėnesius supjaustys į metalo laužą. Vakar, vasario 22 d., keltas „Lisco Gloria“ buvo atvilktas iš Danijos Odensės uosto į Klaipėdą ir 18 val. prišvartuotas AB „Vakarų laivų gamykla“ akvatorijoje prie 135 krantinės.
„Visų pirma atliksime ekspertizę, detaliai apžiūrėsime laivą, įvertinsime jo ir išlikusių įrenginių būklę ir tik tada nuspręsime, kokia bus darbų atlikimo tvarka. Principinis sprendimas jau yra priimtas – išmontuotą veikiančią techniką parduosime, atliekas utilizuosime, o laivo korpusą supjaustysime į metalo laužą“, – sakė UAB „Vakarų Refonda“ direktorius Laurynas Trilikauskas.

Sudegusį laivą įsigijusi UAB „Vakarų Refonda“ projektui įgyvendinti į darbus įtrauks ir kitas VLG dukterines įmones – „Vakarų krova“, „Vakarų laivynas“, „Vakarų techninė tarnyba“, taip pat ir išorines kompanijas. 200 m. ilgio laivo supjaustymas į metalo laužą užtruks apie pusmetį.
AB „Vakarų laivų gamykla“ dukterinė įmonė UAB „Vakarų Refonda“ įkūrta 2001 m. Nuo 2006 m. įmonės veikla akcininkų sprendimu buvo sustabdyta. Šiandien kompanijos vadovybė vėl ieško nišos rinkoje ir pozityviai žvelgia į ateitį. Įmonės veiklos strategijoje numatyta įsitvirtinti vidaus rinkoje, o realizavus ambicingus projektus pelnyti vienos patikimiausių metalo laužo supirkimo įmonių Lietuvoje vardą.
UAB „Vakarų Refonda“ teikia metalo laužo supirkimo, apdorojimo ir pardavimo paslaugas. „Lisco Gloria“ supjaustymas į metalo laužą – didžiausias projektas UAB „Vakarų Refonda“ istorijoje. Estijos kapitalo kompanija taip pat vykdo veiklą Latvijoje ir Estijoje. UAB „Vakarų Refonda“ yra vienintelė kompanija, utilizuojanti laivus Estijoje. Pastarąjį pusmetį įmonė supjaustė į metalo laužą 8 laivus, kurių bendras tonažas 8000 t.
Dėka didelių investicijų, unikalios geografinės padėties bei AB „Vakarų laivų gamykla“ įmonių grupės sukuriamos pridėtinės vertės, UAB „Vakarų Refonda“ teiks aukštos kokybės konkurencingas paslaugas.

# # #

AB „Vakarų laivų gamykla” įmonių grupę vienija 23 skirtingų specializacijų kompanijos. Kontrolinį 95,78 proc. AB „Vakarų laivų gamykla“ akcijų paketą valdo Estijos koncernas „BLRT Grupp“. Įmonių grupėje dirba apie 1850 žmonių.